Konya Temizlik Firması | Profesyonel Temizlik İçin Adresiniz

Mobil Kapıcılık Hizmeti Nedir?

Anasayfa >Mobil Kapıcılık Hizmeti Nedir?

Mobil Kapıcılık Hizmeti Nedir?

Mobil Kapıcılık Hizmeti Nedir? Konya Temizlik Şirketleri, Konya Temizlik şirketi, Mobil Kapıcı, Dış Cephe Temizliği, Ev Temizliği,  Fabrika Temizliği

Mobil kapıcılık hizmeti son yıllarda artarak yaygınlaşmaya başlayan bir uygulamadır. Apartman sakinleri ve yöneticiler daimi bir kapıcı bulundurmak yerine çok daha ucuz ve yasal sorumluluk gerektirmeyen bir yöntemle mobil kapıcılık hizmetinden faydalanmayı tercih etmektedir. Mobil kapıcılık uygulaması ile apartman sakinlerinin ödediği kapıcı ücretinde %50 azalma yaşanmaktadır. Ayrıca kapıcının sigortasını bağlı olduğu temizlik şirketi ödediği için apartman sakinleri sigorta pirimi ödemek gibi yasal zorunluluklardan kaçınmış olmaktadır. Konya mobil kapıcılık hizmeti konusunda uzmanlaşan Asıl Temizlik firması, talep eden müşterilerine uygun fiyatlarda mobil kapıcılık hizmeti vermektedir. Bu şekilde apartman yöneticisinin ve apartman sakinlerinin kapıcıya karşı yasal sorumlulukları ortadan kalkmakta, maddi açıdan daha karlı oldukları bir hizmet ortaya çıkmaktadır. 

Asıl Temizlik tarafından Konya genelinde verilen mobil kapıcılık hizmeti sayesinde apartman sakinleri daimi kapıcı bulundurmadan her türlü kapıcılık hizmetinden faydalanmaktadır.  Bazı apartmanların çok katlı olmaması ve kişi başına düzen kapıcı aidatının çok yüksek olması veya kapıcı dairesinin bulunmaması gibi nedenlerle mobil kapıcılık hizmeti almayı tercih etmektedir. Bu durumun daha avantajlı olması mobil kapıcılığın yaygınlaşmasına yol açmaktadır. Daimi kapıcı bulunduran apartmanlarda kapıcıya kira alınmaksızın bir daire tahsis edilmekte, düzenli maaş ve sigorta pirimi yatırılmakta, ayrıca bazı durumlarda elektrik ve su faturaları dahi apartman sakinleri tarafından karşılanmaktadır. Bu durum apartman sakinlerine ciddi bir maddi külfet yüklediğinden dolayı dışarıdan aldıkları hizmetle kapıcı ihtiyacını gidermeye başlamışlardır. Konya mobil kapıcılık hizmetinin en yaygın olduğu şehirlerden biridir. 

Konya mobil kapıcılık hizmeti sağlayan Asıl Temizlik firması, apartman sakinleri ve yöneticiyle imzaladıkları mobil kapıcılık sözleşmesiyle hem şirketin hem de apartman sakinlerinin hak ve taleplerini koruma altına almaktadır. Sözleşmede yer alan hususlar uyarınca mobil kapıcılık hizmeti için şirket tarafından görevlendirilen kişi, apartmanın tüm kapıcılık işleri üstlenir. Ancak doğrudan sorumlu olduğu ve maaşını aldığı yer apartman sakinleri değil bağlı bulunduğu temizlik firmasıdır. Bu şekilde mobil kapıcılık hizmetinde çalıştırılan kişilerin maaş ve sigorta primleri şirket tarafından yatırılır. Mobil kapıcılık hizmeti talep eden apartmanların sayısında yaşanan artışın nedeni düzenli bir kapıcı bulundurma ve her şeyiyle ilgilenme konusunda yöneticilerin isteksiz davranması ve maddi açıdan daha külfetli olmasıdır.